Powitanie...   |   Technikalia...   |   [Po co to?] |   English version

Po co komu strona?

Na to pytanie chyba każdy, kto chce napisać stronę musi sobie odpowiedzieć sam. Ja swoją zmajstrowałem z kilku powodów. Ważniejsze z nich to:

 1. Zdjęcia
  wszystko zaczęło się od tego, że lubię robić zdjęcia, a kiedy zabierałem się za pisanie tej strony aparaty cyfrowe były czymś egzotycznym i niebotycznie drogim. Po kolejnych wyjazdach, IRCparty i innych imprezach nieodmiennie miałem więc z tym problem. Pytań o to czy mam już odbitki, czy pożyczę negatyw, czy mógłbym odbić to zdjęcie w lesie (to pod drzewem) itp. nie było końca i było koszmarnie męczące, szczególnie, gdy w wyjeździe brało udział kilkadziesiąt osób.
  Tak powstał album. Ta część strony zdała na początku egzamin i była wystarczającym powodem napisania strony.
  Jest to najstarsza i w tej chwili najbardziej zaniedbana część. Odkąd fotografuję aparatem cyfrowym robię znacznie więcej zdjęć niż wcześniej, a jednocześnie mam mniej czasu, więc... album leży odłogiem :(. Myślę jednak, że kiedyś do niego wrócę :).

 2. Naumiewanie się...
  Drugim, wcale nie mniej ważnym powodem była chęć i potrzeba poznania podstaw tworzenia stron www - tzn. języków, techniki i narzędzi. Ogólną wiedzę na ten temat uznałem za niezbędny element mojej "ITkowej" edukacji i wolałem ją zdobywać na swojej skórze. Sama strona zresztą jest małą częścią poletka doświadczalnego zbudowanego na bazie skrzynki o której pisze więcej w technikaliach. Przede mną stoi znacznie więcej wyzwań niż to, co już zrealizowałem, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że cel ogólny został już w dużym stopniu osiągnięty.

 3. Hobby...
  Nie jest tajemnicą, że mam trochę różnych koników i co za tym idzie związanych z nimi wspomnień i doświadczeń. Chętnie się nimi dzielę, a szczególnie lubię poznawać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Co do pozostałych (nieamokalnych) gości, mam nadzieję może trochę ich zanęcić, a przynajmniej pokazać, że moje ulubione zajęcia jak skoki spadochronowe, nury itd... są sportami dla zwykłych ludzi a nie tylko dla komandosów i innych Rambo, jak się niektórym wydaje oraz że uprawiane zgodnie z zasadami są naprawdę bezpieczne i mogą dostarczyć niesamowitą wręcz przyjemność. Praktyka pokazuje, że pomysł zły nie był i działa, pomimo, że w chwili kiedy piszę te słowa strona konikowa jest jeszcze w powijakach.

 4. Fun!
  Siadając do pisania nie zdawałem sobie sprawy, że sporo radości daje fakt, że ktoś przychodzi poczytać Twoją stronę. Szczególnie, jeśli wraca ponownie ;).

 5. Oszczędność czasu ;-)
  W sieciowych rozmowach - czy to będzie IRC czy messanger - prędzej czy później ludzie próbują się dowiedzieć czegoś więcej o osobie z którą rozmawiają. Ponieważ IRCowanie jest zajęciem czasochłonnym, a istnieje naprawdę wiele ciekawszych tematów rozmowy niż opowiadanie o sobie, więc jeśli kogoś to naprawdę interesuje, to może sobie poczytać stronę ;).

Innych powodów dla których warto napisać swoją stronę można wymieniać jeszcze wiele. Dla mnie wystarczającymi były dwa pierwsze, reszta to kwestie wtórne, choć również dające wiele satysfakcji albo pożytku.
    Tak oto kiełkuje powoli moja skromna produkcja, która już w chwili powstania spełniła swoją główną rolę, a jeśli tylko komuś sprawi przyjemność, np. przez zdjęcia na których odnajdzie siebie lub chwile, które miło wspomina, to moja radość będzie ogromna ;-).


© 2ooo-2oo5 Budzik; Aktualizacja: 11 grudnia 2oo5